O mnie


Najnowsze komentarze
 
2011-06-22 14:15
firmy windykacyjne do wpisu:
Wprowadzenia słów kilka
A już zwłaszcza przy zaciąganiu zobowiązań finansowych.
 
2011-06-18 07:25
pożyczki hipoteczne do wpisu:
Wprowadzenia słów kilka
Rozsądek to podstawa, w biznesie przede wszystkim.
 
2011-06-12 18:49
oferty ubezpieczeń do wpisu:
Kto jest kim?
Chyba chodziło Ci o "biznes plany". Potwierdzam jednak, że ryzyko nie jest konieczne. Ryzykanci[...]


Kategorie Bloga
 
Filozofia?
 
Ogólne
 
Salvea
 



Archiwum Bloga
 
Rok 2007
 
Rok 2006


Jak żyć ze zdrowia

Dawid Wierzbicki

2006-11-27 23:03
 Oceń wpis
   

Kto jest Kim

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Prawda. Nie wszytko można kupić. Prawda. Ale zabezpieczona większym lub mniejszym kapitałem przyszłość i brak strachu przed tym co będzie później pozwalają cieszyć się spokojną teraźniejszością. 

Tam, gdzie trzeba podejmować decyzję można zauważyć tą cienką czerowną linię oddzielającą ryzyko o głupoty. Tam, gdzie w gre wchodzą pieniądze staramy się trzymać dystans do świata i współobywateli. Jednak czasem zdarza się, musimy się ruszyć z miejsca, w którym może tkwimy już od dawna. Nie wiem jak to się dzieje, że tak niewielki odsetek populacji naszego kraju nie potrafi tego zrozumieć. Moje zdziwienie jest tym większe, że tak wiele mówi się tym, że nie ma co robić i jak zarobić. Polityka jak na razie niestety nie wydaje się być zainteresowana tym problemem. Miejmy nadzieję, że coś się szybko zmieni.

Co do podejmowania decyzji, to wymieniłbym trzy fazy:

  • Pomysł - faza I

Przeliczamy zyski, robimy szablon biznesplanu, zastanawiamy się gdzie zacząć i czy warto. Dochodzimy do momentu, w którym wiemy w co opłaca się zainwestować i w co chcemy zainwestować.

  • Przygotowania - faza II

Tutaj niemiłe zaskoczenie. W moim przypadku wygląda to tak, że jako nie dysponujący ogromnymi sumami, przeciętny obywatel spotykam się z koniecznością wyłożenia sporych środków, których oczywiście nie posiadam. Ale tego typu trudności nas nie zrażają, choć jest nam przykro. Zaczynamy szukać źródeł kapitału. Tutaj miłe zaskoczenie. Przy odrobinie samozaparcia, zimnej krwi i czasu spędzonego przy komputerze możemy dotrzeć do fantastycznych źródeł finansowania naszego (nisko- lub wysokobudżetowego) projektu.

  • Kto jest kim - faza III

Mamy firmę i środki. Zapracowaliśmy na nie w pocie czoła. Staraliśmy się wszystko zebrać i tak zrobiliśmy. Teraz okaże się kto jest kim. Jak zainwestujemy nasze środki, jak będziemy nimi dysponować. To decyzje które podejmujemy świadczą o naszym charakterze.

 

 

Tagi: biznes, zysk, strata, biznesplan